Dziś na briefingu prasowym pod siedzibą Okręgowej Komisji Wyborczej w Płocku przedstawiliśmy kandydata PiS w wyborach uzupełniających do Senatu, Marka Martynowskiego. Nasz kandydat jest człowiekiem cieszącym się dużym poparciem społecznym - w ostatnich wyborach poparło go blisko 80 tysięcy osób. Posiada różnorodne doświadczenie zawodowe w sferze publicznej.

Pogrążony w ogromnym bólu składam kondolencje rodzinie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz rodzinom i bliskim wszystkich ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Łączę się z całym Narodem w modlitwie za ich dusze. Niech miłosierny Bóg ma ich w swojej opiece

Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu mieszkańców: Sochaczewa, Płońska, Sierpca, Przasnysza, Smardzewa, Kołozębia, Brochowa i Śladowa w ostatnich miesiącach mogłem zorganizować projekcję filmu, który przypomniał nam sylwetkę ks. Jerzego Popiełuszki. "Człowieka sumienia", który w ciemnościach lat 80. znalazł siłę, by realizować wizję odnowy społecznej przedstawionej przez Jana Pawła II w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Jestem głęboko przekonany, że niniejszy film pozwolił nam zrozumieć, iż obowiązek obrony prawdy i godności człowieka jest aktualny w każdym momencie historii i w każdym ustroju politycznym.
zobacz zdjęcia z trasy kina objazdowego

Dziś chciałbym przytoczyć Państwu fragment listu, który został napisany przez kilkudziesięciu najwybitniejszych przedstawicieli polskiej kultury i nauki. Te słowa uzmysławiają nam, jak cenioną przez polską inteligencję jest osoba naszego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej. Oto krótki cytat: "Dzisiaj stajemy przed wami, jako obywatele, pragnący wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. [...]

Łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, Wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość. Powołujemy społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jesteśmy przekonani, że gwarantuje on urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielnej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju.

Podczas panelu poświęconemu polskim siłom zbrojnym przedstawiłem sytuację Polski w ramach polityki NATO. Zauważyłem, że w chwili, gdy wytyczane są nowe cele w działaniach Sojuszu, Polska w sposób szczególnie instensywny powinna zabiegać m.in. o aktualizowanie planów obronnych Sojuszu dla państw NATO z Europy Środkowej, rozszerzenie na wschód (przyjęcie Gruzji i Ukrainy) oraz rozmieszczanie instalacji obronnych Sojuszu na terenie naszego kraju.
Sposób rozstrzygnięcia tych kwestii będzie decydujący dla poziomu bezpieczeństwa naszego kraju w najblizszej dekadzie. Na razie rząd Donalda Tuska zdaje się w ogóle nie dostrzegać tych spraw. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo kraju jest kwestią leżącą ponad wszelkimi podziałami politycznymi.

Z donisień medialnych można wynieść, że III Kongres PiS debatował o Egipcie i Tunezji. Prawda jest jednak inna. Kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów, polityków i zagranicznych profesorów starało się określić kierunki polskiej polityki na następne lata. Hasło "Polska 2020" dowodzi, że nie zamierzamy kierować się wynikami sondaży, lecz prowadzić konsekwentną i wieloletnią pracę na rzecz budowy państwa nowoczesnego i wolnego od spuścizny PRLu.

Kongres zaapalował również do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ubieganie się o reelekcję podczas jesiennych wyborów. Było to, jak dotąd, najpoważniejsze wydarzenie polityczne w tym roku, które będzie stanowiło impuls do jeszcze większej pracy członków PiS na rzecz budowy IV Rzeczypospolitej.
Przeczytaj uchwałę Kongresu o wyborach prezydenckich
Przeczytaj uchwałę o sytuacji na Białorusi
Przeczytaj uchwałę o Katyniu