W Święta Bożego Narodzenia życzę Państwu powrotów do rzeczy, które w ciągu roku gubimy w codziennym zabieganiu. Dzielmy się wiarą i miłością z drugim człowiekiem tak jak polskim opłatkiem. Niech ten czas nie zginie wśród kolorowych bombek i tradycyjnych potraw. Niech najbardziej przystrojone będzie nasze serce.

Jako członek Zgromadzenia Parlamentarnego NATO wziąłem udział w pracach Komitetu ds. Cywilnego Wymiaru Bezpieczeństwa. Komitet spotkał się w najbardziej niestabilnym rejonie w Europie, by podjąć temat przyszłości Kosowa, które 17 lutego ogłosiło niepodległość. Temat przyszłości Kosowa rozpatrywany był w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych w Serbii oraz integracji euroatlantyckiej.
W czasie dyskusji podjęto również temat reformy armii serbskiej, która miała zapewnić większą cywilną kontrolę oraz doprowadzić do redukcji wielkości armii, a w konsekwencji większą stabilizacje polityczna w regionie. Po poznaniu argumentacji zarówno polityków serbskich jak i kosowskich widać, że jedyną szansą na stabilizację i pokój w regionie jest mądre i długofalowe zaangażowanie instytucji międzynarodowych w tym NATO, Unii Europejskiej i OBWE.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu spędzenia tego szczególnego czasu w gronie rodzinnym. Życzę również głębokiego doświadczenia tajemnicy Zmartwychwstania oraz bezgranicznej nadziei, która płynie z tych świąt.

Jako członek Zgromadzenia Parlamentarnego NATO wziąłem udział w pracach Komisji Obrony i Bezpieczeństwa, która spotkała się w Waszyngtonie i Seattle, by omówić kluczowe zagadnienia dotyczące światowego bezpieczeństwa. W dyskusjach i spotkaniach z wojskowymi poruszane były kwestie obecności w Iraku, misji w Afganistanie oraz przyszłości Kosowa. Bardzo istotne było dla nas spotkanie z Sekretarzem Obrony USA. W praktycznej części pobytu Komisja odwiedziła bazę wojsk lądowych i bazę lotniczą, gdzie zaprezentowano nam możliwości jednego z najnowocześniejszych samolotów C-17, którego zdjęcia załączam w galerii. Merytoryczna praca w komisji i materiały do jakich dzięki temu mam dostęp pokazują jak ściśle w obecnych czasach polskie bezpieczeństwo narodowe jest powiązane z zagadnieniami bezpieczeństwa globalnego.
Zobacz zdjęcia z pobytu

Rada Polityczna PiS wybrała na dzisiejszym posiedzeniu nowych Wiceprezesów partii: Aleksandrę Natalli-Świat, Marka Kuchcińskiego oraz Zbigniewa Ziobrę. Członkami Komitetu Politycznego zostali: Jacek Kurski, Paweł Kowal, Wojciech Szarama i Krzysztof Tchórzewski. Nowym Sekretarzem Generalnym PiS został Jarosław Zieliński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zgłosił również zastępców Członków Komitetu Politycznego, którymi zostali: Adam Hofman, Tomasz Dudziński, Leonard Krasulski, Marek Suski i Mariusz Błaszczak. Ja zostałem mianowany na funkcję Sekretarza Komitetu Politycznego. Uzupełnienie oraz rozszerzenie składu kierownictwa partii stanowi zakończenie etapu powyborczego w PiS, a zarazem ma na celu nadanie partii nowego oblicza, dzięki któremu zyskamy szerokie społeczne poparcie dla programu budowy silnej i nowoczesnej Rzeczpospolitej.