Gru06

W Polsce wszystko można...

Na tle fasady Zamku Ujazdowskiego w Warszawie gdzie mieści się Centrum Sztuki Współczesnej prezentowana jest instalacja Maurizio Cattelana przedstawiająca powieszone dziecko. Stanowi ona część wystawy Cattelana prezentowanej we wnętrzach Centrum, która współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego...

przeczytaj interpelację...

Poznaj odpowiedź Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która w skrócie brzmi: 
W POLSCE WSZYSTKO MOŻNA

Gru05

Czy czeka nas tajna reforma w armii?

Minister Obrony Narodowej zaplanował po cichu rewolucyjną reformę polskich sił zbrojnych. Bez informowania Sejmu. Bez konsultacji. Prawdopodobnie niezgodnie z konstytucją. Takich posunięć w historii III RP jeszcze nie było. Wokół armii i służb specjalnych zrobiło się ostatnio bardzo głośno, co budzi uzasadniony niepokój o stan bezpieczeństwa państwa...

zapraszam do obejrzenia konferencji prasowej

Lis26

Skandaliczne decyzje w sprawie Afganistanu?

W dniach 12-15 listopada delegacja Komisji do spraw Służb Specjalnych odwiedziła polskich żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Spotkanie w Ghazni poświęcone było głównie kwestii współpracy służb specjalnych i wojskowych sił specjalnych oraz bezpieczeństwu w prowincji, w której stacjonujemy.

Lis26

Sprawa Brunona K.

Działania ABW w związku ze sprawą Brunona K. - niedoszłego zamachowca - rodzą pewne wątpliwości. Na podstawie dostępnych informacji trudno jest określić w jakim stopniu podejmowane przez niego działania były inspirowane przez funkcjonariuszy ABW, a w jakim były samodzielne.

By wyjaśnić wszystkie niejasności, zadałem szereg pytań Prokuratorowi Generalnemu.

Przeczytaj pismo

Lis20

Zaskakująca konferencja w sprawie planowanych zamachów

Mieliśmy do czynienia z bezprecedensową konferencją prasową prokuratury. Opinia publiczna została poinformowana o aresztowaniu potencjalnego zamachowcy oraz o tym, że śledztwo ma charakter rozwojowy. Dlaczego na tak początkowym stadium śledztwa poinformowano o nim media? Dlaczego Komisja ds. Służb Specjalnych dowiedziała się o tak poważnym zagrożeniu z mediów? Jaka była rola ABW w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie?

zapraszam do obejrzenia konferencji prasowej

rozmowa na falach Radia Dla Ciebie

rozmowa w "Pulsie Trójki"

Wrz14

Mamy prawo wiedzieć!

Na czwartkowym posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych zapoznaliśmy się z poufną notatką szefa ABW dla Donalda Tuska zawierającą m.in. informacje w sprawie Amber Gold. Jej treść powinna zostać jak najszybciej odtajniona, bo Polacy mają prawo wiedzieć czy premier dwa tygodnie temu przemawiając w Sejmie mijał się z prawdą… Premier mógłby sam odtajnić notatkę, lecz tego nie czyni. Dlaczego?

czytaj dalej

Wrz14

Mamy prawo wiedzieć!

Na czwartkowym posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych zapoznaliśmy się z poufną notatką szefa ABW dla Donalda Tuska zawierającą m.in. informacje w sprawie Amber Gold. Jej treść powinna zostać jak najszybciej odtajniona, bo Polacy mają prawo wiedzieć czy premier dwa tygodnie temu przemawiając w Sejmie mijał się z prawdą… Premier mógłby sam odtajnić notatkę, lecz tego nie czyni. Dlaczego?