Sie05

Przez MON na ulicach będzie mniej bezpiecznie?

Reforma armii, którą wdraża obecnie Minister Klich zlikwidowała instytucję zastępczej służby wojskowej. Co roku dzięki niej do oddziałów prewencji Policji trafiało około 4 tysięcy młodych ludzi, którzy patrolowali ulice naszych miast oraz zabezpieczali imprezy masowe. Część z nich po rocznej służbie zostawała w Policji na stałe. Obecnie nasze ulice pustoszeją z policyjnych patroli. Czyżby konsekwencje reformy w armii nie zostały do końca przemyślane? Czy grozi nam wzrost przestępczości ulicznej? O to postanowiłem się zapytać Ministra Schetynę, który odpowiada za sprawne działanie polskich stróżów prawa.
Przeczytaj interpelację

Paź16

Nie lubię siedzieć w Sejmie

Irytuje mnie siedzenie na sali posiedzeń Sejmu i uczestniczenie w seriach wiecznie przegrywanych głosowań. Tak wygląda życie opozycji w Sejmie. Dlatego pragnę przeprowadzić więcej inicjatyw w terenie.
Przeczytaj cały wywiad na e-Sochaczew.pl

Sie06

Co z pakietem antykryzysowym?

W nawiązaniu do uchwały podjętej podczas XX Walnego Zebrania Delegatów Regionu Płockiego NSZZ "Solidarność" ws. obrony miejsc pracy wystosowałem do Premiera Tuska interpelację, w której pytam się realizację przez rząd zapowiedzianego wcześniej pakietu antykryzysowego. Opinia publiczna gubi się w medialnym szumie. Mam nadzieję, że Premier w odpowiedzi będzie konkretny. Polacy na te konkrety oczekują od marca!
przeczytaj interpelację

Lip19

Śmigłowce zjada rdza, a idei brak

W ciągu 10 lat MON będzie musiało wycofać ponad dwie trzecie z posiadanych obecnie 250 śmigłowców. Do 2022 r. zostanie 70. Pan Minister z kolei zadeklarował, że na potrzeby misji w Afganistanie Polska zakupi jeszcze w tym roku 15 używanych śmigłowców, które podda następnie modernizacji. Dlaczego kupujemy stare maszyny, które będą nam krótko służyły? Może wobec przedstawionych wyżej dramatycznych statystyk potrzebne są bardziej przemyślane rozwiązania od doraźnych zakupów używanego sprzętu?
przeczytaj interpelację

Lip10

Dziwne przeprowadzki Ministra Klicha

W dobie kryzysu i poszukiwaniu oszczędności MON redukuje wydatki na ćwiczenia wojskowe. Na polskich poligonach jest coraz ciszej. Z drugiej strony Minister Klich podjął decyzję o przeprowadzce Dowództwa Sił Lądowych z warszawskiej Cytadeli, w którą wojsko zainwestowało 800 mln złotych do... uroczego i nowoczesnego, ale słabo skomunikowanego z resztą kraju Wrocławia. Za wszystkie koncepcje MON zapłacą ostatecznie podatnicy z własnych portfeli, dlatego warto sprawie przyjrzeć się bliżej. Dodam, że w planach ministra są przeprowadzki kolejnych dowództw. Zachęcam odłożyć w domowych budżetach na pomysły ministra już dziś.
przeczytaj zapytanie poselskie

Maj20

Minister popełnia błędy, a żołnierze tracą pracę

W dniu 15 maja, wystosowałem do Ministra Klicha interpelację poselska dotyczącą sytuacji w 18 Batalionie Desantowo - Szturmowym w Bielsko - Białej. Już wcześniej jako poseł zajmowałem się tą sprawą, ale z uwagi na medialny odzew i ciągłe zainteresowanie tym tematem, postanowiłem się ponownie nad nią pochylić. Zdziwienie budzi procedura postępowania wobec ppłk Adama Stręka i generała Jerzego Wójcika, zostali oni przeniesienie ze względu na zbyt pochopną decyzję Ministra w tej sprawie, który bazował na niepotwierdzonych informacjach. Ostatecznie tylko ppłk Adam Stręk pozostaje dalej w czynnej służbie wojskowej. Generał Wójcik w lipcu 2008 roku odszedł z wojska. Cała sprawa wykazała brak zdrowych procedur w wojsku i skłania mnie do podejrzenia, że w tle decyzji ministra leżały powody polityczne, a nie merytoryczne. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości wystosowałem do ministra kolejną interpelację.
przeczytaj interpelację

Maj19

Awans za śmierć Olewnika

Policjanci : Daniel G., Grzegorz K., Henryk S., popełnili wiele błędów w trakcie trwania śledztwa. Nie spotkała ich z tego powodu żadna kara, dalej pracują w Policji, mało tego awansowali na wyższe stanowiska.
Przeczytaj moje zapytanie poselskie do ministra Schetyny