Gru07

„Kryzys imigracyjny w Europie – czy stać nas na uchodźców czy stać nas na europejską solidarność?”

W sobotę 5 grudnia 2015 r. od godz. 15.00 do 17.00, uczestniczyłem w debacie Młodzieżowej Rady Gminy Płock: “Kryzys imigracyjny w Europie – czy stać nas na uchodźców – czy stać nas na europejską solidarność?”

Debata odbyła się w płockim ratuszu. 
Uczestnicy poruszyli następujące tematy:
• Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej czy niemiecki dyktat kwotowy?
• Aspekty społeczne i ekonomiczne.
• “Zderzenie cywilizacji” czy koegzystencja wielu kultur?
• Kwestie bezpieczeństwa.
Dyskusję prowadził Michał Wojda z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

Lis04

Zamierzam rozmawiać z każdym - Marek Opioła

- Zamierzam rozmawiać z każdym. Dość przeciągania liny, kto więcej zrobił na rzecz miasta, kto zdobył więcej pochwał i orderów. Siła tkwi we wspólnocie, a nie w ustawianiu wydarzeń w taki sposób, aby był jeden, góra dwóch bohaterów. - powiedziałem wczoraj 3.11.2015 dziennikarzom na spotkaniu w Browarze Tumskim w Płocku.

Wczoraj spotkałem się z dziennikarzami w Browarze Tumskim przy Starym Rynku w Płocku. Zaapelowałem do nowych parlamentarzystów i prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego o spotkanie, by połączyli siły we wspieraniu wszystkich ważnych tematów dotyczących Płocka i całego regionu. Zapewniałem dziennikarzy, że zamierzam skoncentrować się na sprawach poruszanych przeze mnie w kampanii wyborczej, takich: sponsoring Wisły Płock, droga S10, połączenie kolejowe z Modlinem, ochrony środowiska w regionie i wielu innych.

Źródło:
portalplock.pl, 

Czytaj więcej na http://portalplock.pl/pl/334_informacje/10941_opiola_nie_interesuja_mnie_prztyczki_w_nos.html

Lis03

Ratujmy "Płockie Powązki"

Akcja Ratujmy "Płockie Powązki" jest organizowana od 2000 r. przez Stowarzyszenie "Starówka Płocka" i "Gazetę Wyborczą Płock".
W tym roku kwesta rozpoczęła się 31 listopada (w sobotę) i potrwa do Zaduszek 2 listopada (poniedziałku), odbędzie się już po raz 16.

Wrz18

List otwarty do Mieszkańców Płocka

Szanowni Państwo!

W dniu dzisiejszym rozpoczynam oficjalną kampanię wyborczą do Sejmu. Jestem drugim na liście kandydatem do Sejmu z ramienia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Postaram się w najbliższym czasie o możliwie wiele okazji do spotkań, by przedstawić Państwu owoce mojej dotychczasowej pracy poselskiej i by prosić o Państwa głos podczas najbliższych wyborów do Sejmu, które odbędą się w dniu 25 października.

Kwi07

Stawiam młodzieży trudne pytanie!

Pierwszego marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Liczne obchody zorganizowane w szeregu miast na Mazowszu, jak i w całym kraju dowodzą, że pamięć o bohaterach z nieodległych czasów wraca. Szczególnie ważny i budujący w tegorocznych obchodach był udział ludzi młodych, których nie zabrakło na apelach poległych, biegach Tropem Wilczym, czy koncertach. Oznacza to, że mimo wszechobecnego konsumpcjonizmu, szybko zachodzących zmian, tożsamościowych i kulturowych wciąż istnieje więź międzypokoleniowa, która każe nam traktować walczących kilkadziesiąt lat temu o wolną Polskę jako bohaterów, których nie wolno pozostawić niepamięci.

Więcej artykułów…