Lis25

Poliwęglan dla niepełnosprawnych!

W czasach gdy nawet każdy większy market oferuje swoim klientom poliwęglanowe karty lojalnościowe, osoby niepełnosprawne otrzymują od państwa niewymiarowy szybko ścierający się papierowy dokument potwierdzający stopień posiadanej niepełnosprawności, który należy mieć zawsze przy sobie w celu choćby kontroli w środkach transportu publicznego. Sądzę, że czas najwyższy to zmienić. Państwo powinno bardziej dbać o obywateli niż markety o swoich klientów...

Przeczytaj interpelację

Wrz24

Minister schował ustawę do szuflady

Po kilku latach merytorycznej pracy, przeprowadzeniu konsultacji społecznych, powstaniu szeregu uchwał samorządów lokalnych apelujących do rządu o wprowadzenie racjonalnych regulacji prawnych w tym obszarze, Minister Środowiska poinformował mnie, że z dawna oczekiwana tzw. "ustawa antyodorowa" po prostu nie powstanie. Dlaczego nagle została podjęta tak dziwna decyzja? Czy powinniśmy wobec tego faktu przejść obojętnie? W moim przekonaniu powinniśmy solidarnie wyrazić swój głęboki sprzeciw!

czytaj dalej

Gru10

Generalna Dyrekcja Arogancji i Ignorancji

Władze samorządowe Gminy Czerwińsk nad Wisłą od kilkunastu lat monitują Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie potrzeby budowy ronda na drodze krajowej biegnącej przez Czerwińsk. Nic nie dała również społeczna petycja podpisana przez znaczną część mieszkańców. W miejscu gdzie mogłoby powstać rondo istnieje obecnie skrzyżowanie, na którym niezwykle często dochodzi do wypadków. Obok położone są dwie szkoły, urząd gminy, sieć sklepów i gminne targowisko. Czy uda się w końcu przełamać bezsilność państwa w tej prostej, a zarazem ważnej sprawie?

przeczytaj zapytanie do ministra

Lip02

Koko spoko?

W dniu 1 lipca minął termin dostosowania sposobu chowu kur niosek do norm ujętych w przepisach Unii Europejskiej. Dla polskich producentów było to bardzo poważne wyzwanie z uwagi na wysokie koszty wprowadzania nowego systemu oraz stosunkowo krótki czas dany na wdrożenie w życie przepisów. Północne Mazowsze posiada rekodowo duże zagęszczenie ferm drobiu, dlatego zwróciłem się z pytaniami dotyczącymi standardów naszych ferm oraz wpływu ferm na życie mieszkańców okolicznych terenów do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do wszystkich lokalnych samorządów i odpowiednich państwowych instytucji.


 

Cze29

Stypendium dla młodych talentów

Emil Witkowski (waga 70 kg) został moim pierwszym stypendystą w ramach akcji wspierania młodych talentów. Emil niecały rok temu rozpoczął swoją przygodę z boksem, który stał się jego pasją. Pod okiem trenera Krzysztofa Macharzewskiego zaczął szybko rozwijać skrzydła. Jeżeli będzie nadal tak konsekwentny i uparty w pracy nad sobą i w dążeniu do celu, ma szansę zrealizować marzenia, a nas wszystkich poważnie zadziwić. Trzymam za niego mocno kciuki!

Maj29

Przez Ciechanów i Mławę bez zmian

Wobec wątpliwości jakie w ostatnim czasie pojawiły się wokół możliwości zamknięcia odcinka torów kolejowych relacji Warszawa - Gdańsk, wystosowałem do władz PKP Polskich Linii Kolejowych prośbę o szczegółowe przedstawienie planowanych prac i konsekwencji jakie przyniosą dla ruchu pociągów jadących m.in. przez Ciechanów i Mławę. Z odpowiedzi wynika, że spółka na szczęście nie zdecydowała się na zamknięcie torów w okresie wakacyjnym. I bardzo dobrze.

przeczytaj pismo PKP PLK

Maj24

Czy bomba ekologiczna tyka dalej?

Podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku poinformowałem Państwa o fakcie nielegalnego składowania odpadów petrochemicznych w Gminie Zawidz, które zanieczyszczają wody gruntowe i zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców okolicznych terenów.
Mimo zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, Wójt Gminy Zawidz do dziś nie usunął toksycznych substancji zalegających w ziemi. W związku z tym złożyłem do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że właściwe organy państwowe sprawią, że prawo w Polsce będzie przestrzegane.