Gru19

Czy Prezydent Płocka zmieni zdanie?

Dzień Edukacji Narodowej i zakończenie roku szkolnego to chwile, w których wszyscy zaproszeni na uroczystości decydenci podkreślają rangę zawodu nauczyciela oraz zależność między jakością poziomu nauczania, a przyszłością naszego kraju. Jednak kluczowe kierunki dotyczące rozwoju edukacji podejmowane są pod koniec roku, podczas konsrtuowania budżetów poszczególnych samorządów. W roku obecnym Prezydent Miasta Płocka zdecydował się na zupełne zamrożenie płac w oświacie. Decyzję tę uważam za niezrozumiałą i bardzo liczę na jej zmianę.

Dlatego wraz z innymi parlamentarzystami wystosowałem list otwarty do Prezydenta Płocka. Mam nadzieję, że odpowiedź przyjdzie niebawem....

Gru16

Parlamentarzyści są ZA!

W czasie obecnego posiedzenia Sejmu, pod przygotowanym przeze mnie listem otwartym do Marszałka Struzika w sprawie przebiegu nowego połączenia kolejowego relacji Warszawa - Modlin - Płock podpisało się wielu parlamentarzystów z różnych ugrupowań politycznych. To ważny znak, że potrafimy działać na rzecz rozwoju regionu ponad politycznymi podziałami.

przeczytaj list parlamentarzystów

Listem otwartym wspieramy petycję, którą z inicjatywy płońskich radnych PiS podpisało do tej pory blisko 2000 mieszkańców powiatu płońskiego. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten ważny temat i apeluję do pozostałych uczestników życia społecznego o wsparcie naszej akcji! Szybkie połączenie kolejowe w Płońsku to szansa, której nie możemy przegapić!

Lis23

Stacja Płońsk - włącz się do akcji!

Uruchomienie nowego lotniska w Modlinie oraz budowa nowego szybkiego połączenia kolejnowego relacji Warszawa - Modlin - Płock
sprawiają, że Miasto Płońsk oraz cały płoński powiat stają przed historyczną szansą...

Lis21

Budowa spalarni zatrzymana!

Sprawa budowy spalarni w Szkaradzie została pomyślnie zakończona. RDOŚ w Warszawie, po posiedzeniu Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko, wydała negatywną opinię o uwarunkowaniach środowiskowych. Na podstawie tej opinii Wójt gm. Sanniki musiał podjąć decyzję odmowną dotyczącą wybranej przez inwestora lokalizacji. Inwestor miał możliwość odwołania się od tej decyzji do Kolegium Odwoławczego w Płocku, ale - według mojej wiedzy - nie skorzystał z tego prawa. Tak więc inwestycja dotycząca spalania opon nie powstanie w Szkaradzie.

Czytaj historię mojej interwencji w tej sprawie

Lis15

Ciechanów. Ekspres zatrzymany!

W ubiegłym tygodniu spotkałem się osobiście z Prezesem spółki PKP Intercity, by przekazać mu blisko 2000 podpisów złożonych przez mieszkańców Ciechanowa i okoliczych miejscowości pod naszą petycją. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy poparli naszą akcję społeczną!

Paź11

Blisko 10 000 osób powiedziało tak!

Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim, którzy podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych oddali na mnie swój głos. Państwa zaufanie stanowi dla mnie najwyższą motywację do wytężonej pracy zarówno w Sejmie jak i na północnym Mazowszu.
W sposób szczególny chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które pomogły mi podczas tej intensywnej kampanii wyborczej. Wasze zaangażowanie, pomysły i poświęcenie były bezcenne.
Liczę, że to był dopiero początek naszej współpracy na rzecz Waszych miast i gmin :) Jest przecież tyle do zrobienia!

Wyrażam również nadzieję, że razem z pozostałymi nowo wybranymi posłami i senatorami wspólnie podejmiemy starania o rozwiązanie najistotniejszych dla naszego regionu spraw.

Paź01

Nowe województwo?

Idea tzw. janosikowego czyli wspierania uboższych województw Polski przez bogatsze jest słuszna. Jest ona wyrazem solidarności narodowej i troski o równomierny rozwój kraju. Jednak Mazowsze, z uwagi na bogatą Warszawę, jest w sytuacji szczególnej - średniozamożne miasta gromadzące środki na niezbędne inwestycje muszą oddawać znaczną część pieniędzy jakimi dysponują. Tym samym dysproporcja w standardzie życia między Warszawą i resztą Mazowsza pogłębia się. Rozwiązaniem nad jakim warto by się zastanowić byłoby wyodrębnienie Warszawy (wprowadzenie w życie ustawy metropolitarnej proponowanej przez PiS) oraz utworzenie Województwa Mazowsza Północnego. W moim przekonaniu kwestia ta powinna zostać ostatecznie rozwiązana w przyszłej kadencji Sejmu. Czas na odważne decyzje!