Lip13

Płock dla rządu prowincjonalnym miasteczkiem

Z ogromnym zdziwieniem przyjąłem lekturę rządowego projektu „Koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju”, w którym Płock nie został zakwalifikowany na listę głównych ośrodków miejskich w kraju. W tej materii nie chodzi o prestiż, lecz o duże pieniądze, które stracimy jeśli Rząd dopnie swego. Dlatego w tej sprawie złożyłem stosowną interpelację.

przeczytaj interpelację

Lut22

Śmierć Płońskiej Ortopedii

Ostatnie dwa tygodnie przynoszą coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące sytuacji, w której znalazł się oddział urazowo-ortopedyczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku. Problem stał się na tyle poważny, że brak szybkiej reakcji będzie oznaczał przerwanie ciągłości świadczeń płońskiego szpitala w zakresie pomocy urazowo-ortopedycznej. Płońska „ortopedia” – oddział, który cieszy się znakomitą opinią i od dekady skupia zespół doskonałych specjalistów – może zostać zamknięty, a jego obecni i przyszli pacjenci skazani na długie dojazdy do odległych szpitali, wskutek trudnej do zrozumienia decyzji jednej osoby – wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Zwróciłem się dziś do Pani Minister, Ewy Kopacz, o osobistą interwencję w tej sprawie i wycofanie się z wprowadzania w życie błędnych decyzji.

Lip04

Podziękowanie

Jako Prezes Płockiego Zarządu Okręgowego PiS serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie podczas kampanii wyborczej wszystkich wolontariuszy, sympatyków i członków Prawa i Sprawiedliwości. Jestem głęboko przekonany, że rosnące poparcie dla programu Polski silnej, nowoczesnej i solidarnej już wkrótce przyniesie nam zwycięstwo.

Lip01

Wakacyjny Punkt Ściśle Fajny

Na Starym Rynku w Płocku zawitała największa w Polsce pluszowa kaczka! Młodzi artyści znowu zabrali się do pracy. W powietrzu fruwały mydlane bańki. Odwiedziła nas nawet Prezydent Warszawy...
Zobacz galerię zdjęć

Cze18

Punkt Ściśle Fajny

Dziś przed płocką galerią Mazovią otworzyliśmy Punkt Ściśle Fajny. Młodsi i dorośli rysowali największą w Polsce kaczkę i wiązali wstążki poparcia dla naszego kandydata Jarosława Kaczyńskiego. Była to również okazja do rozmów z Płocczanami, za które serdecznie dziękuję.
Zobacz co się działo

Maj13

Targowica w Płońsku?

Targowica w Płońsku?
Przedstawiciele płońskiego PiS-u przekazali dziś na ręce Starosty Płońska list, w którym odnoszą się do kontrowersyjnych słów Pana Starosty, nawiązujących do Konfederacji targowickiej, wypowiedzianych przez niego publicznie w czasie obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Starosta otrzymał podręcznik o historii Polski, którego drugi egzemplarz członkowie PiS-u przekazali do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku.
Przeczytaj relację na Plonsk24
Przeczytaj list PiS-u do Starosty Powiatu Płońskiego

Kwi10

Wspomnienie Pani Senator

W dniu 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem odeszła Senator Ziemi Mazowieckiej dr Janina Fetlińska, którą dane mi było poznać jako osobę żyjącą według chrześcijańskich ideałów i wiernie je realizującą. Problematyka polskiej służby zdrowia była troską, której zdecydowała poświęcić całe swoje życie.