Lis11

Moja mała Ojczyzna w Przasnyszu

W ramach finału konkursu "Moja mała Ojczyzna" zorganizowanego na terenie powiatu przasnyskiego przez Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Bieńkowskiego, miałem dziś przyjemność ufundować i rozdać nagrody jego laureatom i wyróżnionym uczestnikom. Duże zainteresowanie jakim cieszył się konkurs, w tym duża liczba nadesłanych prac, dowodzi, że młodzi ludzie i dzieci wciąż cenią i kochają swoje rodzinne strony. Oby tego uczucia i odpowiedzialności za lokalne społeczności nigdy nie zabrakło nam, dorosłym.

Paź19

25 rocznica śmierci księdza Jerzego

Podczas uroczystej Mszy świętej w Płocku modliliśmy się o beatyfikację męczennika reżimu komunistycznego. Postać księdza Jerzego Popiełuszki w wolnej Polsce powinna moim zdaniem być szczególnie wyeksponowana, bowiem jego nieugięta postawa i refleksja nad ludzką godnością i wolnością są niezwykle potrzebne w świecie, w którym takie słowa jak Bóg, Honor i Ojczyzna stara się zamknąć w historycznym albumie zapomnienia. Nie wolno nam zapomnieć o księdzu Jerzym!

Paź06

Astronomiczny problem w Płońsku

Pewne sprawy w życiu lokalnych społeczności wymagają szybkiej reakcji władz samorządowych. W przypadku Płońska, opisana przeze mnie w liście otwartym do burmistrza sytuacja woła o pomstę do nieba. Głęboko liczę, że burmistrz podejmie wszelkie działania, by opisany absurd pozostał jedynie przykrym historycznym faktem.
Przeczytaj list otwarty do burmistrza

Paź03

Bzura gola!

Klub Sportowy Bzura Chodaków istnieje już ponad 80 lat. Dzięki zaangażowaniu prezesa Józefa Szajewskiego oraz pozostałych członków klubu, Bzura trwa i rozwija się mimo braku realnego wsparcia ze strony sochaczewskich władz samorządowych. Jako dowód mojego uznania pracy klubu i jego znaczenia dla Chodakowa i Sochaczewa podczas dzisiejszego meczu podarowałem piłkarzom nowe getry, zaś trenerowi wręczyłem piłkę jako pomoc do kolejnych treningów. Oby pomogły one tej dzielnej drużynie w drodze wielkich zwycięstw!

Wrz01

Witaj szkoło, a żołnierzom września cześć!

Nowy rok szkolny przywitałem razem z uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej w Żukowie imienia Kazimierza Wielkiego. Uczniowie pierwszej klasy składali dziś swoje ślubowanie, które symbolicznie rozpoczęło ich wielką przygodę poznawania świata. Z okazji 70. Rocznicy wybuchu II wojny światowej minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych bohaterów, którzy bezgranicznie ukochali swoją Ojczyznę. Obyśmy nigdy o nich nie zapomnieli. Wszystkim uczniom życzę dużo zapału do nauki oraz odkrywania i rozwoju zainteresowań i pasji. Wyrażam głęboki szacunek dla codziennej pracy nauczycieli oraz rodziców, dzięki którym kształtuje się nowe pokolenie Polaków.

Sie30

Dożynki diecezjalne w Łącku

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie...

Dziś podczas dożynek miałem przyjemność dzielić się chlebem z rolnikami naszej diecezji. Oby tego chleba nigdy nie zabrakło na naszym stole. Obyśmy zawsze darzyli go takim szacunkiem, o którym pisał w swoim wierszu Cyprian Kamil Norwid.

Lis30

W Płońsku świętowano radośnie

Komitet Prawa i Sprawiedliwości prowadzony przez Annę Zwierzchowską wraz z Klubem "Gazety Polskiej" zaprosił mieszkańców na recial barda "Solidarności" Pawła Piekarczyka. Fantastyczny koncert artysty, który nie boi się nazywać rzeczy po imieniu, a następnie wspólne śpiewanie przez przybyłych gości pięknych polskich pieśni i piosnek sprawiło, że ten świąteczny wieczór na długo zostanie w mojej pamięci.