Lis26

Antoni Macierewicz odwiedził Płońsk

Poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz na moje zaproszenie w dniu 25 listopada odwiedził Płońsk. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 120 osób zorganizował Komitet PiS powiatu płońskiego. Tematem spotkania były aktualne problemy społeczno - polityczne oraz działania dawnych służb specjalnych w różnych obszarach życia politycznego i gospodarczego. Przez ponad dwie godziny trwała ożywiona i merytoryczna dyskusja. Uczestnicy spotkania byli niezmiernie usatysfakcjonowani możliwością poznania rzeczywistego obrazu sytuacji w kraju oraz problemów wynikających z sytuacji geopolitycznej Polski. Było to niezwykle istotne spotkanie dla mieszkańców powiatu płońskiego, w którym od wielu lat rządzi lewica i PSL. Musimy się z Państwem często spotykać, by mówić prawdę o tym, co nas otacza. Inaczej wszyscy będziemy żyć w krainie krzywych zwierciadeł.

Paź24

Jacek Kurski odwiedził Przasnysz

Na moje zaproszenie poseł Jacek Kurski spotkał się wczoraj z mieszkańcami Przasnysza. Krok po kroku udowadniał, że Platforma i PSL nieustannie pokazują Polakom fikcję zamiast rzeczywistości. Po krótkim wykładzie padło z sali wiele poważnych pytań o Polskę. Długość spotkania pokazała jak ważne jest byśmy ze sobą często rozmawiali o polityce, a zarazem udowodniła, że mieszkańcom Przasnysza nie są obojętne losy kraju. Na prośbę szefowej płońskiego PiSu, poseł obiecał odwiedzić Płońsk przed wyborami samorządowymi. Serdecznie dziękuję Państwu za obecność na tym ważnym spotkaniu.

Paź21

Panie Wojewodo czy Pan istnieje?

Od momentu wyboru Pana Jacka Kozłowskiego na stanowisko Wojewody Mazowieckiego wysłałem do niego kilka pism, w których pytałem o bardzo istotne rzeczy dotyczące mieszkańców Mazowsza. Dotyczyły one zwrotu kosztów poniesionych przez samorządy w powiecie płockim i żuromińskim w związku z wystąpieniem na tym terenie ognisk ptasiej grupy, pytałem także o rozwiązanie problemu nielegalnego składania odpadów petrochemicznych w gminie Zawidz. Niestety upłynęło kilka miesięcy i nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Wydaje mi się, że Pan Wojewoda ogranicza się "tylko" do sprawowania funkcji reprezentacyjnej, a los mieszkańców, których ma pod swoimi skrzydłami jest mu absolutnie obcy i obojętny.
Przeczytaj mój list otwarty

Lip22

Jarosław Kaczyński odwiedził Płock i Nowy Duninów

Pełne sale na spotkaniach otwartych, ciekawe pytania i merytoryczna dyskusja pokazały jak bardzo potrzebne są tego typu spotkania w naszym okręgu. Liczę, że już na jesieni kolejni politycy będą mieli okazję się z Państwem spotkać, by rozmawiać o Polsce, nazywać rzeczy po imieniu, mobilizować się, by razem zmieniać zastaną rzeczywistość. W trakcie wizyty Jarosław Kaczyński spotkał się również z dziennikarzami podczas rejsu po Wiśle oraz odwiedził płocki amfiteatr, który niebawem zostanie otwarty.
Zobacz zdjęcia

Lip17

Jarosław Kaczyński w Płocku! ZAPROSZENIE

W najbliższy poniedziałek (21.07) w Nowym Duninowie oraz w Płocku gościć będziemy Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Serdecznie zapraszam wszystkich członków i sympatyków PiS na spotkania otwarte, które będą miały miejsce podczas tej wizyty: W Nowym Duninowie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w budynku szkoły oraz w Płocku o godzinie 18.00 w sali kinowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji przy ul. Kobylińskiego 25. Uprzejmie proszę o przekazanie informacji o tych spotkaniach swoim znajomym sympatyzującym z Prawem i Sprawiedliwością.

Lip08

List otwarty do burmistrza Płońska

Na 14 lipca komornik wyznaczył datę eksmisji z mieszkania komunalnego w Płońsku rodziny, która uregulowała wszystkie swoje zaległości w płaceniu miastu czynszu. Rodzina po latach starań w końcu wyszła na prostą, a miasto w nagrodę zarządza eksmisję. Dalsze losy rodziny państwa T. leżą w rękach burmistrza Płońska - Andrzeja Pietrasika. Wystarczy jeden jego podpis, aby rodzina pozostała w swoim mieszkaniu i zaczęła godnie żyć. Dlatego wystosowałem w tej sprawie list otwarty do pana burmistrza i liczę na jego zdecydowaną reakcję w tej bulwersującej sprawie.
Przeczytaj list otwarty

Maj05

O bezpieczne dla ludzkiego zdrowia wysypiska śmieci

Od dłuższego czasu otrzymuję od mieszkańców naszego okręgu sygnały o nieprawidłowym bądź nielegalnym składowaniu odpadów zagrażających ludzkiemu zdrowiu na terenie powiatu sierpeckiego i gostynińskiego. Sytuację dodatkowo miało komplikować niejednoznaczne zachowanie się władz samorządowych w stosunku do tego problemu.
W związku z tym podjąłem interwencje kierując w lutym i w kwietniu zapytania poselskie do Ministra Środowiska w celu zbadania stanu faktycznego i ewentualnych uchybień w przepisach bezpieczeństwa przy składowaniu odpadów. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska został zobligowany do przeprowadzenia szeregu inspekcji, których wyniki wykazały, że zagrożenie dla ludzi rzeczywiście może występować.
Jeżeli podobne sytuacje mają miejsce w Państwa gminach i powiatach proszę o kontakt, a ręczę, że będę w tych sprawach interweniował. Tam gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie nie może być mowy o zaniechaniu działania.